31 January 2024
Напередодні завтрашнього позачергового засідання Європейської Ради в Брюсселі лідери 5 політичних груп Європарламенту знову закликають фінансувати допомогу Україні. У своїй спільній заяві Манфред Вебер, голова групи EPP, Іратче Гарсіа Перес, голова S&D Group, Валері Хаєр, голова Renew Europe Group, Тьєррі Райнтке та Філіп Ламбертс, співголови групи Зелених/Європейського вільного альянсу, Ришард Антоні Легутко та Нікола Прокаччіні, співголови групи ECR Group, закликають глав держав та Уряд терміново узгодити економічну та фінансову підтримку, запропоновану в рамках Ukraine Facility. Будь ласка, перегляньте повну заяву нижче.
З 24 лютого 2022 року Україна мужньо захищає свій народ і свою територію від незаконної, неспровокованої та невиправданої агресивної війни Росії. Цей злочин агресії, що розпочався десять років тому, є брутальним нападом на мирне життя наших українських сусідів і грубим порушенням міжнародного права. Крім того, він загрожує безпеці та стабільності, демократії та процвітанню всього європейського континенту. ЄС справедливо запевнив Україну у своїй повній і непохитній підтримці її законного права на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН, продовжує працювати над забезпеченням ефективної та сталої військової підтримки у довгостроковій перспективі для України й прийняв рішення про початок переговорів про вступ України до ЄС. Завтрашнє позачергове засідання глав держав та урядів ЄС є вирішальною можливістю втілити декларації у практичній площині.
Європейський Парламент висловив свою непохитну солідарність з народом України у незліченних резолюціях. Підтримка ЄС також втілилася у наданні понад 80 мільярдів євро гуманітарної та екстреної допомоги, бюджетної підтримки, макрофінансової та військової допомоги.
Протягом майже двох років після початку Росією військового нападу, українці пережили руйнування, втрату житла та домівок, а також людські страждання. Проте, українці продовжують демонструвати неабияку мужність і стійкість у боротьбі за своє право на свободу та особисту безпеку, а також за повагу до своїх фундаментальних свобод, демократичних та людських прав. Тому наша рішучість сприяти підтримці віри українського народу в краще європейське майбутнє своєї країни має бути такою ж сильною і непохитною.
Росія не проявляє ніяких намірів зупинити свою військову агресію проти України. Тому ЄС не повинен демонструвати жодних ознак припинення підтримки України. Ті, хто сумнівається в нашій рішучості та підриває нашу єдність, мають бути переконані у невірності своїх думок.
Ми, президенти основних політичних груп Європейського Парламенту, єдині у заклику до всіх глав держав та урядів ЄС, які зберуться на завтрашнє позачергове засідання Європейської Ради, ухвалити рішення, які є необхідними для подолання надзвичайних викликів, що постали перед Україною. Ми закликаємо Європейську Раду та держави-члени ЄС виконати свої обіцянки та забезпечити ефективну, довгострокову та стійку військову підтримку України, активізувати зусилля з постачання боєприпасів та військової підтримки, яких так гостро потребують українські збройні сили. Ми очікуємо, що Європейська Рада погодиться з економічною та фінансовою підтримкою, запропонованою в рамках програми “Ukraine Facility (Український фонд)”, яка допоможе Україні підтримувати школи, лікарні та інші служби соціального забезпечення громадян, а також сприятиме економічному й соціальному відновленню та реконструкції країни. Подальші затримки або щорічні вето є неприйнятними.
Європейський Союз виник спираючись на уроки, вивчені під час руйнівної Другої світової війни. Перед обличчям руйнувань, спричинених Росією в Україні, сьогодні ЄС повинен знову довести свою солідарність і здатність діяти.